Logga in

Organisation

Essverk har huvudkontor och anläggningar i Ludvika Företaget har totalt cirka 35 anställda. 

 

Ledning:

Namn Position E-post  Telefon
Jörgen Sjöberg  VD, projekt- och försäljningsansvarig jorgen.sjoberg@essverk.se  0240-920 04 
Nina Brickman Ekonomi, administration nina.brickman@essverk.se  0240-920 05 
Östen Johansson Kvalitet osten.johansson@essverk.se  0240-920 01 
Daniel Melin Beredning, försäljning daniel.melin@essverk.se  0240-920 02 
Andreas Parborn Inköp, order andreas.parborn@essverk.se 0240-920 20
Hans Wallin Verkstadschef hans.wallin@essverk.se 0240-920 15
Andreas Holm Konstruktion andreas.holm@essverk.se
Peter Hedman Logistik peter.hedman@essverk.se 0240-920 11
Samid Houdzic Produktion, skärande bearbetning
0240-920 07
Robin Malmqvist Produktion aluminium
0240-920 03
Tommy Nilsson Produktion, svets 0240-920 14 
Johanna Ekstrand Produktion, skärning johanna.ekstrand@essverk.se  0240-920 17